W soboty, 14 i 21 grudnia 
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17. 
ZAPRASZAMY!

Produkt dnia
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik
75,00 zł
szt.
Abp Fulton Sheen – Życie Jezusa Chrystusa
Abp Fulton Sheen – Życie Jezusa Chrystusa
69,00 zł 59,90 zł
szt.
Waldemar Łysiak na łamach 8. Ruch oporu
Waldemar Łysiak na łamach 8. Ruch oporu
49,90 zł 42,90 zł
szt.
Andrzej Nowak - Dzieje Polski tomy 1-4
Andrzej Nowak - Dzieje Polski tomy 1-4
335,00 zł 266,00 zł
szt.

Tomasz A. Żak - Dom za żelazną kurtyną. Listy do Pani S.

Tomasz A. Żak - Dom za żelazną kurtyną
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 45,00 zł 50,00 zł 45.00
Cena detaliczna: 50,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Powiem tak: jeżeli tutaj nie wrócimy i to tak jak pisałem - poprzez ludzi, to także tam, w III RP będziemy się kurczyć. Będzie nas ubywać, będzie ubywać Polski. Tak o Kresach pisze dzisiaj TOMASZ ANTONI ŻAK.

Osoba to wyjątkowa: artysta teatru – reżyser, scenarzysta i aktor, twórca Teatru Nie Teraz; organizator i współorganizator festiwali teatralnych i zdarzeń artystycznych, m.in. Festiwali Niepodległości w Tarnowie; poeta i publicysta, dziennikarz, historyk książki i antykwariusz, społecznik i człowiek pierwszej SOLIDARNOŚCI; pielgrzym i wędrowiec poszukujący artefaktów kultury katolickiej; potomek rodziny wołyńskiej i – jak sam o sobie mówi - Polak.

 

Najpierw ktoś zamienił kościół na cerkiew, a potem przestał mówić i myśleć po polsku. A może kolejność była odwrotna? Efekt jest ten sam: wyparcie się Boga i Ojczyzny, czyli zdrada. Spójrzmy prawdzie w oczy – w dużej mierze jest to grzech zdrady, w którym my partycypujemy poprzez zaniechania i płytki sentymentalizm w traktowaniu Kresów.

 

Przed nami książka Tomasza A. Żaka, książka niezwykła, niepoprawna politycznie, zaczepna i niedająca szans na obojętność:

DOM ZA ŻELAZNĄ KURTYNĄ.

Książka powstała w efekcie podróży na Kresy północno-wschodnie, ziemie leżące dzisiaj w granicach Republiki Białoruskiej. Napisana jest w formie korespondencji do osoby ważnej i bliskiej emocjonalnie autorowi, co wyraża podtytuł:

LISTY DO PANI S.

 

Adresatka owej literackiej epistolografii odpowiada Tomaszowi A. Żakowi domykającym książkę Listem do Pana T.

Przyjmuję Pana w moim sercu do Naszej wspólnoty za to, że również Panu drgnęła powieka i mocniej zabiło serce. Kochajmy Kresy!

 

Książka Tomasz A. Żaka to ponad 200 stron pasjonującego tekstu, który uzupełnia ponad 40 oryginalnych kolorowych fotografii autora. Wszystko w pięknej szacie edytorskiej ujętej w twarde oprawy, w formacie klasycznej ósemki.

DOM ZA ŻELAZNĄ KURTYNĄ to jednak nade wszystko świadectwo miłości Ojczyzny i dowód na niezniszczalność kresowego łańcucha polskości.

 

W każdym zakątku naszej Ojczyzny jest wielu wspaniałych ludzi, których spotykam na swojej drodze. I wie Pani: najczęściej są to osoby z korzeniami kresowymi. Zaczynam mieć takie przeświadczenie, że właśnie wśród nich należy szukać prawdziwej polskiej elity, której misją jest bycie depozytariuszem polskości. A polskość bez Kresów już polskością nie jest.

 

Książka została wyróżniona w edycji 2014 Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Dane techniczne

Autor Tomasz A. Żak
Format 170 x 240 mm
Liczba stron 240
Oprawa Twarda
Zdjęcia Tak
Rok wydania 2013
Wydawca Nakładem własnym Autora

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl