W soboty, 14 i 21 grudnia
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17.
ZAPRASZAMY!






- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski AUTOGRAF
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Paweł Lisicki, Tomasz D. Kolanek – Czas szaleństwa czy czas wiary?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Wighard Strehlow – Kuchnia św. Hildegardy
- Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle – Św. Hildegarda z Bingen Po prostu gotuj
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy + Kresy i bezkresy II
- Song Hongbing - Wojna o pieniądz 1-4 (komplet) (-20%)
- Klara Barbara Podgórska – Cztery pory roku z Hildegardą z Bingen
Margaret Todd - Ostatnia romantyczna przygoda

„Opowiadania miłosne Margaret Todd przenika aura tajemnicy. Coś następuje czego czytelnik nie domyśla się aż do końca, aż do pointy, w której zawiera się sens opowiadania. Ukryte w cieniu sprężyny ludzkich działań, pożądania i myśli jako siła sprawcza i tło wciągają czytelnika w swój zagadkowy labirynt, aż zaczynają go fascynować miłosne przygody bohaterów Margaret Todd i psychologia wysnuta na kanwie wydarzeń. A więc miłość i psychologia. Poin-ty, które wprawiają w zdumienie, gdyż w ich świetle osoby i wypadki nabie-rają nowych, nie przeczuwanych znaczeń. Jest to poza tym dobra literatura oparta na prawdach życia i doświadczeniach, jakie staną się może i naszym kiedyś udziałem?”
Jerzy Piechowski
Marcin Wolski - Pamiętnik starego ubeka

Kultowy bohater radiowego kabaretu „Sześćdziesiąt minut na godzinę” globtroter Beton-Baton „kurczę pieczone w pysk” powraca po latach na kartach prześmiewczej powieści Marcina Wolskiego.
Joris-Karl Huysmans - Katedra

Katedra odnosi niebywały sukces komercyjny. Książka staje się bestsellerem i jest tłumaczona na wiele języków. Katedra jest niezwykłym studium symboliki wiary, bazującym na pierwowzorze katedry z Chartres. Do klasyki przechodzi fascynujące słowotwórstwo artysty, przysparzające tłumaczom nie lada pracy. Autor zyskuje międzynarodową sławę i zapisuje się złotymi zgłoskami w annałach literatury światowej. To powieść będąca pięknym świadectwem nawrócenia, które może dotknąć każdego i przynieść nieoczekiwane skutki.
Marcin Wolski - Ciemna brama

Pełna dziwnych i nadprzyrodzonych zjawisk wycieczka w późne lata 60. – do świata zbuntowanej młodzieży, kabaretów i teatrzyków, wolnej miłości, a także służby bezpieczeństwa
Sebastian Reńca - Miasto umarłych

Nowa książka autora Niewidzialnych!
Miasto umarłych to książka o zwykłych ludziach, którzy − wtłoczeni w młyn wojny, okupacji i powojennego terroru − chcą, na przekór wszystkim i wszystkiemu, normalnie żyć. Autor łączy realizm w opisie ponurej codzienności lat czterdziestych z mistycyzmem i tajemnicą. Przedstawia losy bohaterów, które nikogo nie pozostawią obojętnym.
Tomasz A. Żak - Dom za żelazną kurtyną. Listy do Pani S.

Książka wyróżniona w ubiegłorocznej edycji Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza!
W każdym zakątku naszej Ojczyzny jest wielu wspaniałych ludzi, których spotykam na swojej drodze. I wie Pani: najczęściej są to osoby z korzeniami kresowymi. Zaczynam mieć takie przeświadczenie, że właśnie wśród nich należy szukać prawdziwej polskiej elity, której misją jest bycie depozytariuszem polskości. A polskość bez Kresów już polskością nie jest.
Najpierw ktoś zamienił kościół na cerkiew, a potem przestał mówić i myśleć po polsku. A może kolejność była odwrotna? Efekt jest ten sam: wyparcie się Boga i Ojczyzny, czyli zdrada. Spójrzmy prawdzie w oczy – w dużej mierze jest to grzech zdrady, w którym my partycypujemy poprzez zaniechania i płytki sentymentalizm w traktowaniu Kresów.
Jean Raspail - Miłosierdzie

Miłosierdzie to ostatnia powieść Jeana Raspaila. Może dlatego też tak bardzo osobista, metafizyczna, a nawet religijna. Rozciągnięta pomiędzy wstrząsającą zbrodnią i przejmującą wiarą. Stary Mistrz zdaje się podawać w niej antidotum, które choć bardzo potrzebne, to, podane bez znieczulenia, jest bardzo bolesne. Być może nie przypadkiem pierwsza jego dawka trafia najpierw do czytelnika w Polsce.
C.S. Lewis - Listy starego diabła do młodego /twarda/

Listy starego diabła do młodego angielskiego pisarza C. S. Lewisa to książka opisująca działanie diabłów, usiłujących opanować ludzką duszę. Stary i doświadczony Krętacz udziela rad młodszemu Piołunowi, wyjaśniając mu jak wykorzystywać słabości ludzi, osaczać ich, wzmacniać wady i osłabiać zalety, pozwalające ludziom czynić dobro. Wydawałoby się, że tak napisana książka to podręcznik czynienia zła. Nic bardziej mylnego, książka C. S. Lewisa przepełniona jest wartościami chrześcijańskimi i pochwałą dobra, a przy tym napisana jest ze swadą i niespotykanym humorem.
Wojciech Chmielewski – Magiczne światło miasta

Najnowszy zbiór opowiadań Wojciecha Chmielewskiego jest fascynującym portretem współczesnego miasta i jego zwyczajnych na pozór mieszkańców. Miasto przypomina tu labirynt, w którym krążą bohaterowie, błądząc, szukając, często upadając, ale czasem też znajdując jakieś światło, które daje im wolność i nadzieję.
Piotr Wielgucki - Berek

Całość przekonuje. Portrety - nawet postaci epizodycznych - są wiarygodne, kobiece świetnie wręcz podejrzane.
Aniela i Jan pozostają w pamięci, tak samo jak chłopiec, któremu zamordowano w PRL-u ojca. I w mojej pozostaną.
Główny bohater? Już dość! - trzeba o nim przeczytać w Berku. to jest wyjątkowa powieść: spójna, przemyślana w wielu warstwach, prawdziwa i... mądra. Niepokorna, niechciana (perypetie z wydawnictwem Znak), potrzebna.
Cytat za: Lubimy Czytać.pl
Szanowny Panie Piotrze. Berka przeczytałem i uważam tę powieść za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą z polskich powieści współczesnych. W mojej ocenie nie należy ona do działu: Powieści blogerów, a do działu Literatura współczesna.
~zyg
Piotr Müldner- Raz jeden jedyny. 53 opowiadania z nieustannego stanu w.

Prozatorskie miniatury Piotra Müldnera opowiadają o stanie wojennym w tonacji rzadko uprawianej przez literaturę tego okresu. Poruszają się z kapryśnym wdziękiem między metaforą i anegdotą. W śmiesznym i strasznym teatrum tej dziwnej wojny nie ma herosów, są zwykli zagubieni ludzie. To jakby świat przedstawiony we fragmentach, na pozór chaotyczny a przecież wyrazisty i dojmujący.
Raz jeden jedyny to rzecz o stanie wojennym, wojnie polsko-jaruzelskiej, jak mówił lud. Celnego zapisu doczekała się ta „okupacja” pod piórem Piotra Müldnera. Oszczędnymi środkami wyrazu, lapidarną formą opisu¬je tamte dni w cyklu opowiadań. Dla pamięci przyszłych pokoleń. Poświadcza prawdę, że literatura potrafi dawać świadectwo. Utrwala to, co ulotne, drobne, pozornie nieistotne, ale często najważniejsze.
To się czyta i budzą się emocje! Polecam.
Marek Nowakowski
Zofia Kossak – Z miłości

Książka „Z miłości. Opowieść o św. Stanisławie Kostce” Zofii Kossak jest piękną, fabularyzowaną opowieścią dla młodzieży ukazującą niezwykłe losy najmłodszego polskiego świętego i patrona młodzieży polskiej. Autorką książki jest Zofia Kossak, wybitna polska powieściopisarka katolicka, znana ze znakomitych książek historycznych (m.in. Pożoga, Krzyżowcy, Dziedzictwo).