W sobotę, 7 grudnia w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie
red. LESZEK MISIAK.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Kard. Robert Sarah - Wieczór się zbliża i dzień już się chyli
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski AUTOGRAF
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Radosław Patlewicz - Ostatni gasi światło
- Jacek Kowalski - Średniowiecze. Obalanie mitów - podręcznik bojowy
- Wiesław Chrzanowski - Więźniowie polityczni w Polsce 1945-1956
- Beata Kołodziej - Czas na relacje, czyli droga od serca do serca
- Rozeznawanie i pełnienie woli Bożej. Wskazówki św. Alfonsa Liguoriego
Stefan Wiechecki "Wiech" - Wytworny rzeźnik

Wiech jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuki. Pokładamy się ze śmiechu i zarazem ciarki nas przechodzą. Przedwojenne opowiadania. Przedwojenna jakość.
Stefan Wiechecki "Wiech" - Szafa gra

Wiech nie podlizywał się głupcom ani mieszczuchom. Jak przed wojną, tak i po wojnie. Nie znał konformizmu ani grzeczności w stosunku do władz. Wszystkim pokazywał ostry pazur.
Dobroduszny i zjadliwy humor Wiecha pasuje też i do naszej rzeczywistości.
Stefan Wiechecki "Wiech" - Odświętna butelka

Zgodnie z naszym stałym hasłem serii - a w zasadzie niezwykłej pracy edytorskiej - Opowiadań przedwojennych Stefana Wiecheckiego Wiecha, jednego z najwybitniejszych, najciekawszych językowo polskich pisarzy przypominamy: WIECH jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie Polaków
Stefan Wiechecki "Wiech" - Koza w kagańcu

Wiech uznany za najbardziej warszawskiego z warszawskich pisarzy. Znawca, a może wręcz współtwórca warszawskiej gwary, choć on sam twierdził, że jedynie wiernie ją odtwarza, ograniczając się jedynie do oszlifowania jej, a czasami nadania jej formy nieco elegantszej, bo w jego książkach nie znajdziemy żadnego grubiaństwa (z ulubionym warszawskim kurwa jego mać na czele), a mimo to oddaje w sposób niezwykły koloryt językowy warszawskiej ulicy.
Stefan Wiechecki "Wiech" - Fatalna czternastka

"Fatalna czternastka" jest, jak we wszystkich książkach w tej edycji, tytułem zapożyczonym od jednego z utworów. Zawiera komplet opowiadań Stefana Wiecheckiego drukowanych w dzienniku "Dobry Wieczór!". Wiech jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuków. Pokładamy się ze śmiechu i zarazem ciarki nas przechodzą. Przedwojenne opowiadania, przedwojenna jakość.
Stefan Wiechecki – Wątróbka po warszawsku

Dziesiąty tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z puntu widzenie przeciętnego "Walerego Wątróbki" zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych.
Stefan Wiech Wiechecki – W sidłach demona

Siódmy tom opowiadań przedwojennych Stefana Wiecheckiego Wiecha zawiera komplet opowiadań drukowanych w dzienniku „Dobry Wieczór! Kurier czerwonyz 1932 roku, z wyjątkiem tych o tematyce żydowskiej, które weszły do wcześniejszych tomów czyli do „Męża za tysiąc złotych” oraz „Bitwy w tramwaju” i „Zakochanego złodzieja”.
Stefan Wiech Wiechecki – Piąte przez dziesiąte

Trzynasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków.
Stefan Wiech Wiechecki – Niejaki komputer

Dwunasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków.
Stefan Wiech Wiechecki – Maniuś Kitajec i jego ferajna

Kolejny, dziewiąty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z puntu widzenienia przeciętnego, trochę z marginesu osobnika zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych.
Stefan Wiech Wiechecki – Ksiuty z Melpomeną

Książka obejmuje felietony teatralne drukowane na łamach dziennika Ekspres Wieczorny. Niniejszy zbiór jest początkiem serii Utworów powojennych, która uzupełnia 16-tomowe Opowiadania przedwojenne.
Stefan Wiech Wiechecki – A to ci polka!

Czternasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z punktu widzenie przeciętnego Warszawiaka cwaniaka, zawsze pewnego swych racji, zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych.