SPOTKANIE Z WITOLDEM GADOWSKIM
W SOBOTĘ 23 LUTEGO
O D W O Ł A N E !
PRZEPRASZAMY!






- Krzysztof Karoń - Historia antykultury
- Abp Jan Paweł Lenga MIC - Przerywam zmowę milczenia
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Witold Gadowski - Szlag trafił
- Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
- Feliks Koneczny - Geografia historyczna
- Grzegorz Braun - Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2018 - wojna demonów AUTOGRAF
Ewa Cichocka - Sycylia między niebem a morzem

Sycylia. Między niebem a morzem jest lekturą lekką i pełną humoru. Styl Ewy Cichockiej wytrzymuje najlepsze porównania podróżniczej gawędy. Przejrzysty podział i zakres, obejmujący całą Sycylię, sprawia, że książka może być uzupełnieniem bedekera dla podróżników i amatorów artystyczno-literackich kontekstów.
Jan M. Fijor - Reisefieber. Pomysł na zwiedzanie świata

Z moich licznych globalnych poszukiwań guza, jak na razie, wychodziłem cało. O tym jak mi się to udawało, proszę przeczytajcie i oceńcie sami.
Jan N. Fijor
Alan Moorehead - Podróż, która zmieniła świat. Darwin na pokładzie Beagle'a

Wszystko zaczęło się chłodnego poranka 1831 roku, gdy okręt Beagle wyruszył z portu Plymouth. Wiózł na pokładzie dwudziestodwuletniego uzdolnionego przyrodnika Karola Darwina. Ta wyprawa zmieni nie tylko jego życie. Dzięki niej bowiem podróżnik stworzył podwaliny do jednej z najbardziej przełomowych teorii naukowych w historii ludzkości – teorii ewolucji. Rzucając religii, chcąc nie chcąc, otwarte wyzwanie.
Jacek Pałkiewicz - Dubaj

Jacek Pałkiewicz obala powszechne mity, obnażając prawdziwe oblicze świątyni luksusu: brak swobód obywatelskich, represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników. Jak mówi, petrodolary zapewniły Dubajowi pobłażliwość świata, który nie ma odwagi, by złożyć interesy ekonomiczne na ołtarzu walki o prawa człowieka.
Piotr Gociek - Kreta subiektywnie

Wiele przewodników i portali podróżniczych działa na zasadzie „kopiuj/wklej”. Niemal wszędzie są te same informacje. Sam jeżdżę regularnie na Kretę od 15 lat. Spróbowałem dołożyć „coś od siebie” - Piotr Gociek.
Eric Enno Tamm - Opowieść o szpiegowskiej misji, Jedwabnym Szlaku i powstaniu współczesnych Chin

6-go lipca 1906 roku baron Gustaf Mannerheim wsiadł w Petersburgu do nocnego pociągu i wyruszył z powierzoną mu przez cara Mikołaja II misją zebrania materiałów wywiadowczych o przeprowadzanych przez dynastię Qing radykalnych reformach. Mannerheim, jeden z ostatnich tajnych agentów cara, skrupulatnie udokumentował niemal wszystkie oblicza modernizacji Chin, od reformy oświaty i inwestycji zagranicznych po walkę Tybetu o niepodległość.
6-go lipca 2006 roku pisarz Eric Enno Tamm wsiada do takiego samego pociągu, rozpoczynając podróż śladami Mannerheima. Choć nie dostaje chińskiej wizy, znajduje sposób na przedostanie się do Państwa Środka i przemierza Jedwabny Szlak tą samą trasą, co Mannerheim, odkrywając zarówno niezwykłe podobieństwa, jak i ogromne różnice między Chinami sprzed stu lat a dzisiejszymi.
Wnikliwe spojrzenie na przeszłość Chin każe autorowi stawiać niepokojące pytania o przyszłość tego kraju. Jak napisał Konfucjusz, „Studiuj przeszłość, jeśli chcesz przepowiedzieć przyszłość” i to właśnie czyni Tamm w książce Koń, który skacze przez chmury.
Sebastian Bielak – Po bezdrożach Alaski

Po bezdrożach Alaski to fascynująca relacja z podróży po Alasce – pełnej przygód, dzikiej przyrody oraz interesujących ludzi. Oprócz wielu sympatycznych Amerykanów oraz północnoamerykańskich Indian spotkamy też potomków Polaków, którzy dawno temu przybyli na ten skrawek świata szukać szansy na lepsze życie.
Książka bogato ilustrowana.
Tomasz Teluk - Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera

Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera to obowiązkowa lektura dla każdego, kogo fascynują Kresy. To także doskonała okazja, aby zacząć swoją przygodę z tym nieznanym kawałkiem Europy.
W Dyneburgu znajdziemy wszystko, co chcielibyśmy dowiedzieć się o Krajach Bałtyckich. Odwiedzimy stolice – Rygę, Tallin, Wilno, a nawet Mińsk i St. Petersburg. Dowiemy się dlaczego warto pojechać latem do Nidy, co robili Polacy w Dorpacie, co zjeść na łotewskiej prowincji i dlaczego tak przyciąga litewska przyroda.
Joanna Ulaczyk - Peru

Ta książka to lawina przygód i eksplozja emocji, które towarzyszyły mnie i mojemu mężowi podczas niezwykłej podroży po Peru. Dotknęliśmy kraju dalekiego, fascynującego, pięknego i egzotycznego. Podążając krainami Inków, poznaliśmy codzienność ludów Ajmara i Keczua. Zgłębiliśmy skrawki tajemnicy murów Machu Picchu. Spróbowaliśmy niecodziennych smaków mate de coca i świnki morskiej, a także testowaliśmy samopoczucie na wysokości około 5000 metrów nad poziomem morza. Pochłonął nas magiczny świat dżungli, gdzie pływaliśmy z piraniami i stanęliśmy oko w oko z jadowitą żararaką. Jednak w otchłań prawdziwej magii zabrał nas szaman...
Wojciech Ziemnicki - Islandia – czasem zielona wyspa

Dochód ze sprzedaży tego tytułu przeznaczony zostanie na leczenie Wojtka. Jest to dług, jaki spłacamy dzielnemu człowiekowi, który niejednemu z nas. zdrowych uświadomi co znaczy upór, pasja i żądza sukcesu. Tym bardziej, że wymagało to od Wojtka niespotykanego wysiłku i samozaparcia.
Jędrzej Majka - Mistyczne Kresy. Miejsca święte na Kresach

Mistyczne Kresy to podroż do miejsc niezwykłych, które przez wieki kształtowały wiarę i myśl wielu pokoleń. Zbudowali je nasi przodkowie. Jedne zachwycają rozmachem budowli, inne ilustrują siłę ludzkiej wiary. Wilno przemierzamy śladami siostry Faustyny Kowalskiej. Tu bowiem zapisała ona pierwsze strony „Dzienniczka”. Tu powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego.
Wojciech Cejrowski - Podróżnik WC

Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgodził. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. Ja twierdziłem inaczej. W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował tekst. I oto nowe wydanie – poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej.