W soboty, 14 i 21 grudnia
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Paweł Lisicki, Tomasz D. Kolanek – Czas szaleństwa czy czas wiary?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Robert Spalding - Niewidzialna Wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły wolny Zachód
- Wighard Strehlow – Kuchnia św. Hildegardy
- Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle – Św. Hildegarda z Bingen Po prostu gotuj
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy + Kresy i bezkresy II
- Song Hongbing - Wojna o pieniądz 1-4 (komplet) (-20%)
O. Jacek Woroniecki (1878-1949), polski duchowny, dominikanin, jeden z najwybitniejszych polskich tomistów, posiadacz najwyższego dominikańskiego tytułu naukowego – mistrza świętej teologii – oraz pionier odrodzenia dominikańskiego na ziemiach polskich po 1918 roku. Wykładowca na uczelniach katolickich. Jego dorobek liczy ponad 200 tytułów wydanych drukiem, z których sporo jest wznawianych aktualnie, np. Pełnia modlitwy, Królewskie kapłaństwo, Tajemnica Miłosierdzia Bożego, Umiejętność rządzenia i rozkazywania, U podstaw kultury katolickiej, Katolickość tomizmu, Raport niebieski.
O. Jacek Woroniecki - Katolicka Etyka Wychowawcza tom 1-3

Katolicka Etyka Wychowawcza w czasach kryzysu wychowania na skutek upowszechnienia teorii antypedagogiki i relatywizmu moralnego okazuje się być szczególnie aktualną. Istotne wymiary jej niezbędności i aktualności są wyznaczone przez konieczny związek, jaki dostrzega o. Woroniecki, pomiędzy etyką a antropologią, oraz pomiędzy pedagogiką i etyką. Ponieważ wychowanie jest oddziaływaniem na drugiego w celu umożliwienia mu pełnego rozwoju, musi się opierać na wiedzy o tym, kogo wychowywać, i do jakich postaw i celów.
Ryszard Skrzyniarz S. Mazur Piotr – Jacek Woroniecki

Seria wydawnicza „Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku” obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka).
Jacek Woroniecki OP – Pełnia modlitwy

Oto książka o modlitwie, która ma przenikać całe życie, przemieniać je i prowadzić do chrześcijańskiej doskonałości (tak, tak!). Została napisana jeszcze przed Soborem Watykańskim II, ale do dziś jest aktualna i inspirująca. Od chwili pierwszego wydania cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego była kilkakrotnie wznawiana. Stanowi bowiem piękny i pełny wykład o tym, jak się modlić.
Jacek Woroniecki - Tajemnica Miłosierdzia Bożego

Książka „Tajemnica Miłosierdzia Bożego”, którą ponownie dajemy do rąk Czytelnikom, wprowadza w głębię Bożego odniesienia do świata, określanego słowem „miłosierdzie”.
Jacek Woroniecki - W szkole wychowania

Źle wychowanej w domu młodzieży szkoła nie przerobi radykalnie, tym bardziej, że i sama swój personel nauczycielski czerpać będzie w tym środowisku, w którym niedomagania wychowania rodzinnego tak bardzo dają się odczuwać brakiem silnie wychowanych charakterów.
Fragment książki.
Jacek Woroniecki OP - Raport niebieski. Gawęda żołnierska

„Raport niebieski” ojca Jacka Woronieckiego stanowi nie tylko doskonały przewodnik po żołnierskim honorze i cnotach rycerskich, ale i głęboką refleksję nad ludzkim powołaniem i charakterem moralnym.
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania

Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
Jacek Woroniecki OP - Gawęda o gawędzeniu

Wydawałoby się, że nie, że „gavendarii nascuntur” – gawędziarzem trzeba się urodzić. Jednak ta mała, acz cenna książeczka o. Jacka Woronieckiego przekonuje, że jednak można, że udało się zaproponować teorię gawędzenia i kilka niezbędnych zasad pozwalających misterny ten kunszt rozwijać.